:: Płyty poliwęglanowe
Płyty poliwęglanowe jako substytut szkła mineralnego łączą w sobie doskonałe właściwości materiału umożliwiające ich szerokie zastosowanie. Dla architektów i konstruktorów stanowią odpowiedź na prawie wszystkie problemy związane z zadaszeniem lub szkleniem. Poliwęglan to najbardziej postępowy polimer wśród innych tworzyw sztucznych, doceniany za nieprzeciętną kombinację cech jakościowych, takich jak m.in.: wytrzymałość, przepuszczalność światła, mały ciężar, elastyczność czy długa żywotność. Poddają się obróbce mechanicznej (piłowanie, wiercenie, cięcie), posiadają wysoką odporność chemiczną i ogniową. Płyty poliwęglanowe posiadają Aprobaty Techniczne ITB.

Płyty poliwęglanowe Poliwęglan komorowy jest tworzywem, którego własności sprawiają, iż stanowi najbardziej uniwersalny materiał zdolny połączyć najwyższe parametry optyczne i wytrzymałościowe z doskonałą izolacją termiczną. Znajduje zastosowanie przy szkleniu nowych i renowacji starych zadaszeń, świetlików, ścianek działowych.

Ma zastosowanie w przemyśle m. in. do przeszkleń cieplarni, basenów, dachów szedowych, hal przemysłowych i sportowych, sklepień kolebkowych, przejrzystych ekranów akustycznych oraz w budownictwie indywidualnym m. in. do tarasowych pokryć dachowych, markiz, oranżerii, ogrodów zimowych, jako wypełnienie balustrad balkonów i klatek schodowych.

Płyty PCB mogą być również instalowane w typowych metalowych lub drewnianych ramach okiennych przy użyciu taśm i nietwardniejących materiałów szklarskich. System uszczelniający musi zapewnić możliwość ruchu płyty (rozszerzenie i kurczenie) bez utraty przyczepności.


Płyty poliwęglanowe Przeznaczenie i zakres stosowania

Technika oświetleniowa: kopuły świetlne, pasma świetlne, przekrycia świetlne,
Reklama świetlna: szyldy reklamowe, fasady reklamowe, podświetlenia napisów,
Budownictwo: płaskie i prostopadłe przeszklenia, przekrycia każdego rodzaju, daszki, przekrycia łukowe, przeszklenia balkonów, przeszklenia drzwi i okien, bramy sekcyjne, ruchome i stałe ścianki stałe i działowe, ekrany akustyczne chroniące przed hałasem, przegrody wewnętrzne,
Artykuły reklamowe: znaki neonowe, podświetlane litery, części dekoracyjne, wyświetlacze, luminowane fasady,
Wystawiennictwo: stanowiska targowe, wyposażenie stoisk, kiosków,
Technika precyzyjna: wyłączniki maszynowe, kontakty, pokrywy i osłony dla maszyn i sterowni,
Motoryzacja: przeszklenia przyczep turystycznych, odchylacze strug powietrza (spoilery).


Płyty poliwęglanowe PCW (utwardzony polichlorek winylu) jest tworzywem sztucznym stabilnym i bardzo elastycznym, o bardzo wysokiej przejrzystości, jest odporny na wpływy czynników atmosferycznych, promieniowanie UV i procesy starzenia się, na spaliny przemysłowe i agresywny klimat morski.

Płyty profilowane z PCW, poliestru i akrylu, nadają się do dekoracyjnej obudowy balkonów, jako stabilne i przejrzyste elementy dachu, na dziedzińcach wewnętrznych do krycia werand, jako efektowne markizy, osłony ścienne do cieplarni, do budowy jasnych garaży, pawilonów, pergoli i wielu, wielu innych. Płyty profilowane z utwardzonego polichlorku winylu (PCW) nadają się szczególnie do zadaszeń z wysokimi wymaganiami dotyczącymi przepuszczalności światła czystej widoczności.

Płyty poliwęglanowe Właściwości profilowanych płyt PCW

- zakres temperatur użytkowych od -30°C do + 60°C.
- współczynnik rozszerzalności cieplnej 9x10-5 mm/m°C.
- ciężar właściwy 1,35 - 1,38g/cm3
- przepuszczalność światła ok. 85 % (dla płyt przezroczystych)


W naszej ofercie znajdują się również daszki nad drzwi wejściowe ze stali nierdzewnej z wypełnieniem akrylowym 4.0mm w czterech kolorach: - bezbarwny, - satyna biel,- satyna niebieska, - satyna zielona.

Jest to optycznie i funkcjonalnie przekonywująca kombinacja nawet w najmniejszych szczegółach. Elementy metalowe jak i płyty akrylowe są wysoce odporne na czynniki atmosferyczne i promieniowanie UV. Uszczelka gumowa w profilu przyściennym "wytycza" opadom deszczowym bezpośrednią drogę do rynny odpływowej. Zestaw elementów do montażu daszków i ścianki jest bardzo lekki i wymaga niewielkiego nakładu sił. Dzięki połączeniu zatrzaskowemu unikamy wiercenia otworów w płycie akrylowej. Specjalne uchwyty zatrzaskowe ze stali nierdzewnej stanowią solidną podporę dla płyty akrylowej. Dzięki demontażowi "zamka zatrzaskowego" można też w prosty i łatwy sposób czyścić całe płyty.

Forma daszków i ścianek "lekka linia" odróżnia je od innych: smukłymi (delikatnymi) nierdzewnymi wspornikami, lekkimi profilami aluminiowymi (ścianka), szkłem akrylowym gr. 4mm.

Wymiary daszków akrylowych:

Daszek (szer. x głębokość):
- 150 x 95 cm
- 190 x 95cm
- 270 x 95cm

Ścianka (wysokość x szerokość górnego profilu x szerokość dolnego profilu):
- 167 x 62cm x 32cm

Płyty poliwęglanowe - zagrożenie hałasem.

Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy jak bardzo negatywne skutki niesie ze sobą zbyt długie wystawienie na działanie nadmiernego hałasu. Tak niski poziom świadomości społecznej jest spowodowany tym, że jest to oddziaływanie nie wywołujące natychmiastowych - negatywnych skutków, a objawiające się w czasie schorzeniami tj. ubytek słuchu i choroby nerwowe.

Wbrew powszechnym opiniom na działanie hałasu o podwyższonym poziomie jesteśmy narażeni prawie w każdej sytuacji. Początkowo zajmowaliśmy się się dostarczaniem wypełnienia tylko na przejrzyste ekrany akustyczne w postaci płyt z wylewanego szkła akrylowego produkcji austriackiej firmy PARA-CHEMIE, z czasem jednak rozszerzyliśmy działalność na wypełnienia innego typu.